Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Inline coax cable amplifier 18 dB (DVB-T / SAT)
F male > F female; 5 MHz - 2300 MHz
- slim-design
- outer diameter similar like coaxial cable
- suitable for DVB-T/SAT
- water resistant with rubber gasket; for outdoor mounting
- 75 Ohm
- supply voltage: 5–18 V DC; ~40mA, powered by receiver
Technical specifications
General
| Height | 11 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 11 mm |
| Length | 43 mm |
| Diameter | 11 mm |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | F male |
| Connection 2, type | F female |
Signal transmission
| Signal amplification | yes |
€10.99 RRP
Packing units:
1 / 100 / 600