Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
T5 wedgebase lamp, 1.2 W
W2×4,6d, 12 V (DC), 100 mA
- Signal lamp, suitable for background lighting
Technical specifications
General
| Height | 20 mm |
| Diameter | 5 mm |
| Consumption Unit | 100 pcs. bulk |
| Packaging type | Bulk |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 1.2 W |
| operating voltage | 12 V (DC) |
Build
| Base | W2×4,6d |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |