Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
IP-66 protection box with screw terminals PG9
for connecting three cables safely
- highly shock-resistant housing
- suitable for outdoor use (dust and splash-proof)
- compact design
- two options for use: 1x input + 1x output or 1x input + 2x output
Technical specifications
General
| Height | 35 mm |
| Operating temperature up to | 85 °C |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 80 mm |
| Length | 120 mm |
| Color | black |
| Weight | 66 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
€9.99 RRP
Packing units:
1 / 100