Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Electric fly swatter
for quickly and effectively eliminating insects
This highly effective electric fly swatter combated reliably annoying insects.
- doesn’t leave behind stains or insect remains, in contrast to conventional fly swatters
- easy to use
- 1000 V for effective protection against pesky insects
- operated with 2 AA (Mignon) 1.5 V batteries (included in delivery)
Technical specifications
General
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 195 mm |
| Length | 470 mm |
| Color | red |
| Weight | 220 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in blister |
| Packaging type | Retail Blister |
| depth | 32 mm |
| Material | plastic |
€7.99 RRP
Packing units:
1 / 24