Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
80 dB Quattro coax- antenna cable set, 2x shielded, CCS, 10 m
2 CCS cable for the Quattro LNB connector incl. 4 F connectors
- 4-in-1 design for simple LNB multiswitch connection
- colored cable sheaths make it easier to connect the ends correctly
- double signal shield for adequate protection over long distances
- inner conductor of 4 pcs. 4,8 mm thick, copper clad steel
- a particularly weatherfast end with compression F-connectors
Technical specifications
General
| Markings | CE |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Cable
| Dielectric diameter | 4.8 |
| Shielding efficiency | 80 dB |
| Cable length | 10 m |
| Type 1, shielding | foil (aluminium) |
| Number of shieldings | 2 x |
| Type 2, shielding | braid (aluminium) 64x |
| inner conductor, core diameter | 1 |
| Inner conductor material | CCS 21 (21% copper-clad steel) |
| Cable sheath diameter (approx.) | 6.8 mm |
| Cable type | round cable |
Downloads
Product data sheet pdf
€34.99 RRP
Packing units:
1 / 6