Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Superlife
6F22/9V Block (2022)
Zinc chloride battery, 9 V
- reliable and affordable energy
- for low-power devices such as clocks or remote controls
Technical specifications
General
| Height | 26.5 mm |
| Width | 17.5 mm |
| Model designation | 2022 |
| Length | 48.5 mm |
| Weight | 44.3 g |
| Consumption Unit | 1 pc. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Battery
| Construction form | Nipple-Top |
| Construction size | 9V Block |
| rechargeable | no |
| IEC-Name | 6F22 |
| Voltage | 9 V |
| Technology | Zinc chloride battery |
€1.89 RRP
Packing units:
1 / 10 / 50