Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
USB-C™ Multiport Adapter USB 3.0+VGA+C PD, white
adds one USB 3.0 connection and one VGA connection to a USB-C™ device
- mirrors signals from USB-C™ to VGA, USB and USB-C devices
- USB-C™ port for high-speed charging with PD of up to 60 W
- USB-C™ port can also be used for data transfers (5G)
- USB-A 3.0 port for fast data transfers and charging
- supports a resolution of up to 1920 x 1200 pixels at 60 Hz
- suitable for MacBook, MacBook Pro and other devices with USB-C™ connection
Technical specifications
General
| Height | 15 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 80 mm |
| Length | 190 mm |
| Color | white |
| Weight | 41 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Retail Polybag |
Device connections
| Output 2, type | VGA female HD (15-pin) |
| Output 3, type | USB 3.0 female (Type A) |
| Output, type | USB-C™ female |
| Input, type | USB-C™ male |
Cable
| Cable length | 0.15 m |
Signal transmission
| max. transmission rate | 5 Gbit/s |
€44.99 RRP
Packing units:
1 / 180