Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Socket adapter
for connecting up to two electronic devices
- compact adapter with two Euro sockets
- ideal for home use in the living room and bedroom
Technical specifications
General
| Height | 45.8 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 45.8 mm |
| Length | 64.2 mm |
| Color | black |
| Weight | 42 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | Euro female (Type C CEE 7/16) |
| Connection 2, type | Safety plug (type F, CEE 7/7) |
Device connections
| Output, max. amperage | 2.5 A |
| Output, type | 2 safety socket (Typ F, CEE 7/3) |
| Input, type | Safety plug (Type F, CEE 7/4) |
€3.49 RRP
Packing units:
1 / 10 / 200