Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Satellite finder with digital display
for alignment/adjustment of satellite antennas
- illuminated LCD display with digital display of the field strength of the satellite signal
- microprocessor controlled
- damping controller permits optimal adaptation of signal strength
- signal amplifier of the buzzer can be switched off and adjusted
- simple installation between LNB and receiver
- power supply via receiver
- Incl. short F-patch cable (F-plug > F-plug)
Technical specifications
General
| Height | 68 mm |
| Markings | WEEE, CE |
| Width | 128 mm |
| Color | black, silver |
| Weight | 192 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
| depth | 28 mm |
| Material | plastic |
€17.99 RRP
Packing units:
1 / 50