Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Network cable tester
for testing CAT 5/6 network and ISDN connections
- has RJ11, RJ12, and RJ45 sockets
- checks lines for short circuit, wire reversal, and cable defect
- remote unit with integrated LED display for 8 individual cores
- power supply is a 9 V block (not included in delivery)
- protective pouch included in delivery
Technical specifications
General
| Height | 100 mm |
| Markings | WEEE, CE |
| Width | 105 mm |
| Color | black, white |
| Weight | 144 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in blister |
| Packaging type | Retail Box |
| depth | 29 mm |
€14.99 RRP
Packing units:
1 / 10 / 40