Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Analogue timer
controls electronic devices easily and precisely
- turns devices on or off in 30-minute intervals up to 48 times a day
- switch offers the possibility of continuous operation
Technical specifications
General
| Height | 102 mm |
| Markings | CE, WEEE, GS: TÜV Süd |
| Width | 62 mm |
| Packaging type | Retail Box |
| depth | 72 mm |
Performance
| operating voltage | 230 V (AC) |
| No-load power consumption | 1 W |
| max. switching capacity | 3500 W |
€4.99 RRP
Packing units:
1 / 12 / 48