Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Tubular lamp, 0.76 W
base E5,5, 19 V (DC), 40 mA
Technical specifications
General
| Height | 15 mm |
| Diameter | 4.7 mm |
| Consumption Unit | 100 pcs. bulk |
| Packaging type | Bulk |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 0.76 W |
| operating voltage | 19 V (DC) |
Build
| Base | E5,5 |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |