Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Headphone and audio AUX extension cable, 3-pin 3.5 mm
3.5 mm male (3-pin, stereo) > 3.5 mm female (3-pin, stereo)
- for use as extension cord for audio cables with a 3.5 mm AUX jack, e.g., stereo headphones with a microphone
Technical specifications
General
| Markings | CE, WEEE |
| Diameter | 4 mm |
| Color | black |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
Connections
| Connection, type | 3.5 mm male (3-pin, stereo) |
| Connection, contact material | nickel |
| Connection 2, type | 3.5 mm female (3-pin, stereo) |
Cable
| Cable length | 2 m |
| Cable type | round cable |
€2.49 RRP
Packing units:
1 / 10 / 160 / 320