Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
8 Inch Desktop USB fan
Ø22 cm
- extremely quiet and energy-efficient electric motor
- can be used on any device with a USB port, including desktop computers, laptops and other devices
- frame can be locked in place at the top and bottom to ensure optimum placement
- ultra-light metal frame with ON/OFF switch
- cable length 1.2 m
Technical specifications
General
| Height | 230 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 225 mm |
| Length | 110 mm |
| Diameter | 220 mm |
| Color | black |
| Weight | 443 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
Connections
| Connection, type | DC female (5.50 x 2.10 mm) |
Performance
| operating voltage | 5 V (DC) |
€14.99 RRP
Packing units:
1 / 12