Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Longlife Power
6LR61/6LP3146/9V Block (4922)
alkaline manganese battery, 9 V
- extra powerful for best performance in devices with high power consumption
- designed for the use in toys, computer accessories, torches, etc.
Technical specifications
General
| Height | 26.5 mm |
| Width | 17.5 mm |
| Model designation | 4922 |
| Length | 48.5 mm |
| Weight | 44.3 g |
| Consumption Unit | 1 pc. bulk |
| Packaging type | Bulk |
Battery
| Construction size | 9V Block |
| rechargeable | no |
| IEC-Name | 6LR61/6LP3146 |
| Voltage | 9 V |
| Technology | alkaline manganese battery |
€6.49 RRP
Packing units:
1 / 20 / 200