Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Longlife
6LR61/6LP3146/9V Block ((4122)
alkaline manganese battery, 9 V
- long-lasting, for devices with constant and low energy consumption
- great lifespan in remote controls, clocks, radios, etc.
Technical specifications
General
| Height | 26.5 mm |
| Width | 17.5 mm |
| Model designation | 4122 |
| Length | 48.5 mm |
| Weight | 46 g |
| Consumption Unit | 1 pc. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Battery
| Construction size | 9V Block |
| rechargeable | no |
| IEC-Name | 6LR61/6LP3146 |
| Voltage | 9 V |
| Technology | alkaline manganese battery |
€4.29 RRP
Packing units:
1 / 10 / 50