Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Wire duct aluminium 33 mm, length 1.1 m
for laying concealed wires
- 33 mm width offers space for multiple wires
- the aluminium look is a perfect match for high-quality equipment
- can be shortened to any length using common household tools
- the predrilled holes make installation child's play
- installation material included in delivery
Technical specifications
General
| Height | 18 mm |
| Width | 33 mm |
| Length | 1100 mm |
| Color | black |
| Weight | 400 g |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
| Material | aluminum |
Downloads
Product data sheet pdf
€24.99 RRP
Packing units:
1 / 20