Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Tubular lamp, 2.1 W
base E10, 7 V (DC), 300 mA
Technical specifications
General
| Height | 28 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Consumption Unit | 10 pcs. blister |
| Packaging type | Retail Blister |
Performance
| luminous source | incandescent lamp (wolfram) |
| Power consumption | 2.1 W |
| operating voltage | 7 V (DC) |
Build
| Base | E10 |
| cover type | crystal clear |
| construction form | tubular |