Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
G9 lamp holder / base / socket with twin cable
max. 500 W/250 V (AC), 0.15 m cable, ceramic/silicone
Technical specifications
General
| Markings | CE, VDE, Semko |
| Color | white |
| Consumption Unit | 1 pc. bulk |
| Packaging type | Bulk |
| Material | ceramic, silicone |
Connections
| Connection, type | Loose cable ends |
Performance
| Power consumption | 500 W |
| operating voltage | 250 V (AC) |
Cable
| Cable length | 0.15 m |
Build
| Base | G9 |
€3.49 RRP
Packing units:
1 / 50 / 100 / 800