Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Cable reel 5 m
with 4 protective contact sockets and surge protection
- stable housing made of plastic
- suitable for indoor use
Technical specifications
General
| Height | 88 mm |
| Markings | WEEE, GS: Intertek, CE |
| Width | 188 mm |
| Length | 220 mm |
| Color | orange, black, grey |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
| Material | PVC, copper |
| protection class | IP20 |
Device connections
| Input, Voltage Range | 100 - 250 (AC) V |
| Output, max. amperage | 16 A |
Cable
| Cable length | 5 m |
| Cable type Designation | H05-VV-F3G 1.5 |
Downloads
Declaration of conformity pdf
€19.99 RRP
Packing units:
1 / 6