Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
Battery tester
for standard batteries
- suitable for C (Baby), 9V Block, D (Mono), AA (Mignon), AAA (Micro), N (Lady)
- simple display indicates battery status clearly
Technical specifications
General
| Height | 23.8 mm |
| Markings | WEEE, CE |
| Width | 52.2 mm |
| Length | 49.5 mm |
| Color | black |
| Consumption Unit | 1 pc. in cardboard box |
| Packaging type | Retail Box |
Battery
| suitable battery size | 9V Block, AA (Mignon), AAA (Micro), C (Baby), D (Mono), N (Lady) |