Product and packaging similar. Subject to modifications and errors.
2-port F-ground block
2 F female > 2 F female
- for grounding and protection of multi-switches or amplifiers
- surface finish, nickel plated
Technical specifications
General
| Height | 25.8 mm |
| Markings | CE, WEEE |
| Width | 78 mm |
| Consumption Unit | 1 pc. in polybag |
| Packaging type | Bulk |
| depth | 27 mm |
Connections
| Connection, type | 2 F female |
| Connection 2, type | 2 F female |
Device connections
| Number of outputs | 2 ports |